FK Makov Hůrka - Sokol Mladá Vožice B 5:2 (3:1)

23.09.2013 06:37

FK Makov Hůrka - Sokol Mladá Vožice B 5:2 (3:1)

Ve třetím zápase sezóny jsme chtěli napravit porážku z minulého utkání ve Větrovech, kde jsme nepodali dobrý výkon a zaslouženě podlehli domácím v poměru 5:3. V sobotu přijel na naše hřiště kvalitní soupeř z Mladé Vožice. Od začátku utkání byli hosté aktivnější a snažili se o kombinační fotbal, ale svým nedůrazem a nepřesností v zakončení naši branku přímo neohrozili. Naopak nám se již po pár minutách povedlo přesnou střelou z 20-ti metrů překonat hostujícího gólmana a vstřelit úvodní branku zápasu. Po dalších 15-minutách byl náš útočící hráč faulován a z nařízeného přímého kopu jsme zvýšili naše vedení již na 2:0. Ve 30. minutě předvedli naši hřáči Mrzena a Kubec hezkou kombinaci, při ktetré byli oba jmenovaní faulováni, ale rozhodčí citlivě situaci posoudil a ponechal nám výhodu, po které jsme zvýšili naše vedení již na 3:0. Hostům se podařilo jejich snahu proměnit v gól až chvíli před koncem prvního poločasu, když skóroval Kříženecký přímo z rohového kopu. Ve druhém poločase na nám brzy povedlo přidat čtvrtou branku a o výsledku utkání bylo prakticky rozhodnuto. Hosté stále drželi míč na kopačkách, ale naše dobrá hra směrem dozadu jim nedávala příliš šancí na vytvoření si stoprocentní gólové příležitosti. Naopak nám se ještě jednou po dlouhém odkopu podařilo dostat se s balónem před hostujícího gólmana a vsítit naší pátou branku v utkání. Hostů se podařilo výsledek pouze upravit opět přímo z rohového kopu stejným hráčem, jako v prvním poločase. Poté měli hosté ještě šanci na úpravu výsledku, když byl po ruce našeho bránícího hráče nařízen pokutový kop, ale hostující hráč našeho gólmana nepřekonal a tak utkání skončilo našim vítězstvím 5:2.