SK ZD Pojbuky - FK Makov Hůrka 2:2 (1:1)

04.11.2013 06:36

Po domácí porážce od Chýnova jsme zavítali do Pojbuk, které jsou zejména na svém domácím hřišti velmi silní. V prvních minutách utkání byli domácí aktivnější a my jsme se do šancí nedostávali. Naše hra postrádala myšlenku a nakopávané dlouhé balóny nebyly efektivní. Většinu posbíral dobře vybíhající gólman domácích. Od dvacáté minuty jsme začali hrát kombinačně a využívat kvalitní hráče v naší záloze. Hra po zemi přinášela úspěch a byli jsme v této pasáži utkání lepším týmem na hřišti. Po jedné z akcí jsme se dostali do vedení, když po kombinaci ve středu hřište a kolmici na Bubníka tento hráč z jedné přiťukl na Brožovského, který překonal domácího brankáře a poslal náš tým do vedení. Poté byl vyloučen domácí hráč a my jako bychom nabyli dojmu, že se soupeř porazí sám. Přestali jsme kombinovat a soupeř převzal iniciativu na hřišti. Odměnou mu byl ještě do poločasu vyrovnávací gól. Domácí se prosadili střelou z hranice velkého vápna. Po poločase byla hra spíše vyrovnaná s mnoha přerušeními. Faulů bylo na obou stranách hodně. V poločase jsme byli nuceni vystřídat a to na pozici brankáře, když se v prvním poločase zranil Michal Vomlela. V brance ho nahradil Zbyněk Šmejkal. A bohužel to nebyla jediná vynucená změna zapříčiněná zraněním. Po jednou ze soubojů se bohužel zranil Míra Vavřík a musel odstoupit z utkání. Na hřišti ho nahradil David Čechura. Po jedné z našich útočných akcí byl faulován před velkým vápnem náš útočící hráč. K rozehrání volného přímého kopu se postavil Brožovský a střelou okolo zdi překonal domácího gólmana. Ve druhé polovině druhého poločasu, jako by nám docházel dech a domácí se tlačili před naší bránu a několikrát byli krůček od vyrovnání. To bohužel přišlo ve čtvrté minutě nastaveného času. Po naší nedůslednosti se domácí dostali k odraženému balónu a uháněli na naší branku. Těsně před vápnem byl naším hráčem domácí faulován a z nařízeného přímého kopu domácí vyrovnali skóre na konečných 2:2. I když musíme sportovně uznat, že naše vítězství by nebylo spravedlivé a domácí si bod zasloužili, gól v poslední minutě nastavení hodně mrzí. Snad se nám v příštím utkání bude dařit lépe a utkání dovedeme po dvou ne příliž podařených zápasech do vítězného konce. Hrajeme doma v sobotu 2.11.2013 od 14:00 s Olympem Tábor.