FK Makov Hůrka - Božejovice 2:1 (2:1)

20.05.2013 07:05

Po zaváhání v minulém utkání v Choustníku jsme doma přivítali velmi silného soupeře z Božejovic. Od začátku bylo znát, že nás nečeká lehké utkání. Soupeř svým nasazením a zarputilostí, zejména při bránění znemožňoval naší snahu o kombinační hru a tak v prvním poločase balóny většinou létaly vysoko nad hlavami všech hráčů. Mnoho fotbalové krásy ani z jené strany v prvním poločase diváci neviděli. Přesto byly k vidění tři branky. Nejprve po dlouhém autu z levé strany od Kohůta a dobrému presinku našich útočníků došlo k nedorozumnění mezi hostujícím obráncem a gólmanem a byla z toho naše vedoucí branka. Poté náš úvodní tlak trochu opadl a nechali jsme soupeře z Božejovic, aby si díky několika slepeným rohům vytvořil tlak, který zanedlouho pro po centru přes celou šířku hřiště zúročili, když nadvakrát dostal za záda našeho brankáře balón hostující útočník. Ke konci poločasu se nám konečně podařilo předvést pár pěkných kombinačních akcí z nichž za zmínku stojí zejména krásná finální přihrávka Mrzeny mezi stopery hostí a zakončení podél gólmana k tyči. Do kabin jsme si odnášeli vedení 2:1. Ve druhém poločase byla hra často přerušovaná fauly obou mužstev a k vážnějšímu ohrožení branek docházelo jen zřídka. Díky třem bodům si držíme na prvním místě tabulky 10-ti bodový náskok před druhým Olympem Tábor. Příští utkání hrajeme v neděli 19.5.2013 od 17:00 hodin na Sokole v Sezimově Ústí.

Sestava: Vomlela - Šmejkal Luděk - Šmejkal Jan -  Kohůt  - Fořt Tomáš - Bubník - Buchtele (10. Šmejkal Zbyněk) - Mrzena - Vavřík-  Čapek  - Brožovský