FK Makov Hůrka - OLYMP Tábor 7:1 (4:1)

10.06.2013 07:10

Předposlední domácí zápas v ročníku 2013/2013 nám již mohl přinést jistotu prvenství v celé soutěži a na našich hráčích byla před utkáním vidět mírná nervozita. Zavítal k nám aktuálně druhý celek soutěže OLYMP Tábor, který má na jaře velmi dobrou bilanci pouze jediné prohry a před zápasem s námi pouze tři obdržené branky za celou jarní část soutěže. Vzhledem k počasí jsme čekali na vyjádření rozhodčího o způsobilosti terénu. Po prohlídce hřiště rozhodl, že terén jako jeden z mála na okrese vyhovuje pravidlům a utkání může začít. Začalo se dle předpokladu z obou stran opatrně a v prvních pár minutách nedocházelo k výraznému ohrožení ani jedné z branek. Na soupeři bylo vidět, že je technicky velmi dobře vybaven a musíme uznat, že na velkém hřišti a za sucha by bylo bránění jeho útočných akcí znatelně těžší. Góly začaly padat až po patnácti munutách kdy po závaru před soupeřovou brankou pěknou střelou otevřel skóre Jakub Šimek (1:0). Další branky na nebe nenechaly dlouho čekat a v 35. minutě jsme již vedli 3:0. Ve 40. minutě se soupeři povedlo snížit na 3:1, ale prakticky z útoku hned po rozehrání jsme vystřelili čtrvtou branku a tím udělali výrazný krok k vítězství v zápase. Ve druhém poločase se nám podařilo přidat ještě 3 branky a překazit soupeřovi všechny jeho útočné snahy. Díky plnému bodovému zisku jsme si s předstihem zajistili vítězství v celé soutěži. Do konce sezóny zbývají ještě tři utkání. Nejprve příští týden cestujeme do Vlkova, poté poslední domácí utkání s rezervou Březnice a závěrečné utkání v Mladé Vožici.

Sestava: Vomlela - Šmejkal Luděk - Šmejkal Jan -  Fořt Tomáš - Šmejkal Zbyněk - Vavřík - Šimek Jakub - Mrzena -  Kohůt - Perník  - Brožovský