FK Makov Hůrka - SK ZD Pojbuky 4:3 (3:0)

17.06.2014 06:29

Zápas dvou naprosto rozdílných poločasů v našem podání začal pro naše mužstvo velmi dobře. V prvních 45. minutách jsme byli lepším celkem na hřišti a soupeře prakticky nepustili do vyložené šance. Naši převahu v prvním poločase jsme i gólově vyjádřili, když nejprve střelou z hranice velkého vápna překonal gólmana hostí Pavel Čapek, o pár minut později po rozheraném rohovém kopu skóroval hlavou Jakub Šimek a gólový účet prvního poločasu uzavřel Luboš Perník. Poločas tedy 3:0 a vše nasvědčovalo klidnému druhému poločasu a "dohrání" utkání v pohodovém tempu. Opak byl bohužel pravdou. Naše hra ve druhém poločase se rapidně zhoršila, naopak hosté velmi přidali a začali nás jasně přehrávat. Za nedlouho po začátku druhého poločasu snížili střelou z velkého vápna na 1:3. Pár minut poté po hraniční ofsajdové situaci a samostatném úniku dvou hostujících útočníků snížili Pojbučtí na rozdíl jediné branky a nadále byli lepším týmem na hřišti. Jelikož se ještě v prvním poločase zranil Petr Bubník, dohrávali jsme první poločas a podstatnou část druhé půle v deseti. Naštěstí chvíli před koncem zápasu naskočil na hřiště Michal Vomlela a jeho přítomnost byla znát. Po dlouhém nákopu od brány pěkně zpracoval balón a vybojoval rohový kop, ze kterého jsme zvýšili naše vedení opět na rozdíl dvou branek. Svým důrazem před soupeřovou brankou se prosadil Standa Děd. Hostům se již pouze podařilo snížit na konečných 4:3. Příští týden nás čeká poslední utkání sezóny, ve kterém zavítáme do Tábora na stadion Míru, kde se utkáme s domácím Olympem Tábor.