Fotbalový klub Táborsko - FK Makov Hůrka 4:2 (2:1)

20.04.2015 06:16

Fotbalový klub Táborsko - FK Makov Hůrka  4:2 (2:1)

Ani druhé utkání jarní části soutěže nám nepřineslo 3 body, naopak z Tábora jsme odjížděli s prázdnou. Domácí dle očekávání od začátku utkání drželi míč na svých kopačkách a snažili se překonat naší obranu. Bohužel jsme jim k tomu dopomohli sami špatnou zpětnou přihrávkou, po které již neměli domácí problém se prosadit - 1:0. Druhou branku Táborští přidali o deset minut později, kdy se opět prosadili po rychlé akci a tvrdou střelou uvnitř vápna okolo našeho brankáře - 2:0. V prvním poločase jsme i my měli několik dobrých náznaků, ale chybělo více přesnosti a důrazu před zakončením. Chvíli před poločasovou přestávkou jsme se přeci jen prosadili, když z hranice velkého vápna pěknou střelou překonal domácího brankáře Lukáš Háječek. Ještě v prvním poločase se bohužel zranil Michal Vomlela a do druhé půle se do branky musel postavit náš útočník Martin Špale. Ve druhém poločase byl obrázek hry totožný jako v prvním. Domácí měli míč po většinu času pod kontrolou a my se snažili po jeho zisku rychle přejít do útoku a využít jejich zaváhání. Naději na bodový zisk nám dal opět Lukáš Háječek, který po zisku míče vypálil z hranice velkého vápna a krásnou střelou nedal domácímu brankáři šanci - 2:2. Bohužel ihned z rozehrávky domácí středopolař vystřelil  z poloviny hřistě a překonal našeho brankáře - 3:2. V tu chvíli se nám již bodový zisk hodně vzdálil. Domácí přidali chvilku před koncem ještě čtvrtou branku a bylo rozhodnuto. Tento zápas nám jasně ukázal, že s fotbalově vyspělejším soupeřem se můžeme rovnat a pomýšlet na bodový zisk pouze při plné koncentraci a nasazení. Soupeř byl kvalitou jistě lepší, ale tři branky ze 4 jsme mu doslova darovali svými chybami, či nesoustředěností. V příštím utkání nás čeká "derby" s Dražicemi. Utkání se hraje v sobotu 18.4.2015 od 13:30 v Makově.