Olymp Tábor - FK Makov Hůrka 2:3 (2:1)

29.10.2012 06:26

V neděli jsme nastoupili k utkání na půdě Olympu Tábor. Čekal nás velmi nepříjemný a houževnatý soupeř, který v minulém kole získal bod za remízu na hřišti Božejovic. V prvních minutách utkání nás soupeř předčil ve všech činnostech na hřišti a brzy se po našich chybách, plynoucích z nedůslednosti při bránění, ujal vedení 2:0. S přibývajícími minutami jsme se i my postupně začali dostávat na polovinu Olympu, ale většina šancí byla soupeřem přerušena, mnohokrát i za cenu faulu těsně za půlící čarou. Ještě do poločasové přestávky se  však naše snaha  vyplatila a po pěkné fotbalové kombinační akci se míč dostal po centru přes malé vápno k našemu útočníkovi, který bez problémů skóroval a snížil z našeho pohledu na 1:2.

Po přestávce se náš výkon již o mnoho zlepšil. Jak pohybem a kombinací jsme postupně soupeře začali převyšovat. Napadali jsme již při jeho rozehrávce a v podstatě jsme ho nepustili k žádné vážnější situaci před naší brankou. Naše zvýšená aktivita na polovině soupeře se nám vyplatila po 20. minutách druhého poločasu, když domácí obránce pod tlakem chyboval v rozehrávce a po odebrání míče se nám podařilo střelou z hranice šestnáctky vyrovnat. Dále jsme byli lepším týmem na hřišti a promarnili několik slibných příležitostí k dokonání obratu v utkání. I to se nám nakonec podařilo. Po průniku útočícího hráče po křídle a následném centru do pokutového uzemí převzal balón Karel Šimek a po pěkné individuální akci uvnitř malého vápna vstřelil vítěznou branku. Do konce utkání jsme soupeři nic nedovolili a i přes špatný výkon v prvním poločase si z Tábora odvážíme cenné 3 body, které nám v tabulce zajistily první místo s náskokem 3 bodů před Božejovicemi.

Příští týden v sobotu nás čeká poslední podzimní utkání na domácí půdě. Od 15:00 hodin hrajeme s týmem Vlkova.