SK ZD Pojbuky - FK Makov Hůrka 0:3 (0:2)

31.08.2015 06:39

K prvnímu utkání nové sezóny jsme zavítali na kvalitní hřiště do Pojbuk. S tímto soupeřem končily naše vzájemné zápasy v posledních letech často remízou. Utkání se hrálo za silného větru, který připravoval hráčům na jedné, či druhé straně překvapení při dlouhých nákopech. V prvním poločase utkání padly pouze dvě branky a obě do sítě domácích a obě z kopaček našeho středopolaře Lukáše Háječka. První branka z přímého kopu po teči domácích ve zdi změnila směr a domácí gólnam již stihl pouze tečovat. Druhá branka po střele z dálky se otřela o tyč a brankář byl bez šance. Domácí byli v prvním poločase minimálně 4x ve velmi dobré pozici, ale díky nepřesné koncovce svítil v poločase na světelné tabuli stav 0:2. Ve druhém poločase se hrál v celku poklidný fotbal bez velkého množství vyložených šancí. Jediný gól druhého poločasu jsme přidali po dobrém pressu na domácí obranu, která vyrobila chybu a Luděk Šmejkal po odebrání balónu předložil do dobré pozice před bránu D. Čechurovi, který zvýšil naše vedení. Z Pojbuk tedy odvážíme velmi cenné tři body. Příští týden hrajeme první domácí zápas a to s nováčkem v soutěži Červeným Koněm Tábor. Utkání se odehraje v sobotu  29.8.2015 od 17:00 hodin.