SK ZD Pojbuky - FK Makov Hůrka 2:2 (1:1)

01.09.2014 09:16

K prvnímu utkání nové sezóny jsme zavítali do Pojbuk. V improvizované sestavě jsme nastoupili s cílem odvézt z utkání alespoň bod a to se nám nakonec podařilo. Soupeř se snažil kombinovat a měl balón častěji na kopačkách, ovšem díky kvalitně pracující defenzívě celého mužstva se do vyložených šancí nedostával.  Ve druhé polovině prvního poločasu jsme se začali častěji dostávat do hry a měli náznaky nebezpečných přechodů k soupeřově brance. 10 minut před koncem prvního poločasu jsme se po pěkné akci, kdy Bervida vybojoval balón, našel přesnou přihrávkou rozběhnutého Martina Fořta, který překonal domácího gólmana ujali vedení 1:0. Bohužel ještě do poločasu byl stav vyrovnaný na 1:1, když po nedůsledném dostoupení k soupeři došlo k faulu až na hranici našeho pokutového území a z nařízeného přímého kopu domácí hráč mířil přesně. Ve druhém poločase se hosté několikrát dostali k zakončení po našem nedůrazu v pokutovém území, zejména po centrech se stran. Bohužel po jednom centru se opět dostal k zakončení nikým nerušený domácí útočník a hlavou pohodlně strhl vedení na stranu domácích. Po obdržené brance se náš tým však nepoložil a na každěm hráči  bylo vidět odhodlání s výsledkem něco udělat a neodjet z Pojbuk bez bodu. Všichni naši hráči obětavě bojovali, v osobních soubojích jsme soupeře předčili a byli důraznější. V předposlední minutě utkání postupoval k soupeřově brance dobře hrající Zbyněk Šmejkal a při snaze o zakončení byl faulován na hranici pokutového území. K rozehrávce přímého kopu se postavil Pavel Čapek a po jeho střele a teči v pokutovém území se balón dostal za záda domácího gólmana. Konečný výsledek 2:2 je díky průběhu utkání úspěchem. Celý tým si zaslouží pochvalu za bojovnost a odhodlání až do 90. minuty. Příští utkání hrajeme na domávcím hřišti v sobotu 30.8.2014 od 17:00 hodin s týmem FC Táborsko.